Wynik badania krwi beta-HCG 5915

Witam serdecznie... Zrobiłam badanie krwi BETA HCG i wynik pokazał mi 5915 z strzałeczką u góry, proszę bardzo mi wyjaśnić jaki to tydzień ciązy i czy ta strzałeczka nie grozi .. Lekarza mam dopiero za dwa dni a teraz się denerwuje.. Pozdrawiam Paula

Lek. Tomasz Budlewski

Strzałeczka do góry oznacza zapewne że wynik jest powyżej normy. Aby dokładnie móc ocenić wiek ciąży konieczne jest chociaż 2 pomiary i zaobserwować jaki jest wzrost. Jeszcze lepiej będzie to widoczne po wykonaniu USG. Poziom beta hcg obecnie może wskazywać na 5-6 tydzień ciąży, ale jest to tylko orientacyjnie.