Wynik badania krwi jeszcze raz

Witam. Mam 17 lat i chciałabym prosić o interpretację moich wyników badań, ponieważ lekarz nie udzielił mi zbyt dużo informacji. Chciałabym także wiedzieć, co oznaczają symbole: E, S, L i czy są one w normie? WBC 5,4 K/uL, LYM 2,6 48,7% L, *MID 0,3, 5,5%, M GRAN 2,5, 45,8%G, RBC 4,13 M/uL, HGB 12,5 g/dL, HCT 36,8%, MCV 89 fL, MCH 30,3 pg, MCHC 34,0 g/dL, RDW 12,6%, PLT 282 K/uL, MP: 9,4 fL, PCT 0,27%, PDW 16,9 10(GSD), E - 6, S - 44, L - 50.
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Poniżej odniosę się do części pytania o wyjaśnienie symboli, ponieważ na pozostałą część odpowiedziałam wcześniej.

Symbole, o które Pani pyta dotyczą rozmazu krwinek białych i oznaczają:
E - eozynofile, czyli granulocyty kwasochłonne, wynik prawidłowy,
S - segmenty/neutrofile segmentowane/granulocyty obojętnochłonne o jądrze podzielonym, odsetek nieco obniżony,
L - limfocyty, odsetek nieco podwyższony.

Powyższe odchylenia w zakresie odsetków nie budzą niepokoju, gdyż, jak pisałam wcześniej, stężenia tych komórek wyrażone w liczbach bezwzględnych są prawidłowe.

Poniżej zamieszczam link do odpowiedzi na pozostałą część pytania - interpretacji pozostałych wyników:
portal.abczdrowie.pl/pytania/wyniki-badania-krwi-0.

Pozdrawiam