Wynik badania krwi u mamy a pomoc w analizie

Witam. Moja mama robiła sobie badania krwi i niektóre parametry są obniżone a niektóre podwyższone. Co to oznacza? HGB 9,1 HCT 31,4 MCV 67,8 MCH 19,7 MCHC 29,0 RDW-S 48,5 RDW-C 20,0 Proszę o odpowiedź.

Żona ma niedokrwistość z niedoboru żelaza i powinna jak najszybciej zgłosić się do hematologa lub dobrego internisty.
Przyczyn niedokrwistości z niedoboru żelaza ( świadczy o tym bardzo niskie MCV, ale należy jeszcze oznaczyć poziom żelaza, UIBC, ferrytyny ) jest bardzo dużo i trzeba pilnie zdiagnozować problem.
Poziom hemoglobiny jest bardzo niski, zatem proszę pilnie zgłosić się do lekarza.
pozdrawiam,
Iwona Krędzielak-Manikowska