Wynik badania krzepliwości krwi u dziecka

witam serdecznie dzis corka miala miec zabieg wycinania migdalków lecz wynik krzepniecie krwi wykazal 68 zamiast cos okolo30 i odesłano nas do domu czy za mała krzepliwis czy za duza wyszła i czym spowodowany jest taki wynik corka ma 6 lat i nigdy nawe jej nie leciala krew z nosa tylko czasami jak myje zeby to lekko krwawi

Milena Lubowicz

Nie podaje Pani o który wskaźnik chodzi, najprawdopodobniej jednak ma Pani na myśli APTT. W sytuacji podwyższonego czynnika występuje zwiększona skłonność do krwawień czyli jakby krzepliwość krwi jest obniżona. Przyczyny tego zjawiska mogą być zarówno chorobowe, jak i przeziębienie, ale również błąd przy pobraniu. Wynik ten należy na pewno powtórzyć i gdyby nadal był podwyższony rozważyć wizytę w Poradni Hematologicznej.
Pozdrawiam