Wynik badania krzywej cukrowej 20-latki

Dzień dobry, robiłam badania na insulinoodporość, oto co mi wyszło:krzywa cukrowa i krzywa insulinowa przy obciążeniu 75g ;Glukoza na czczo- 93 mg/dl, po godzinie- 148, po 2 godz.- 97; Insulina na czczo 10,39 uIU/ml, po godz. 87,8, po 2 godz.- 53,77. Ważę 77 kg, a mój wzrost to 167 cm. Prosiłabym o zinterpretowanie tych wyników ponieważ muszę trochę poczekać na wizytę. Bardzo dziękuję za odpowiedź

Wartość glikemii prawidłowa. Pomiar insulinemii w teście tolerancji glukozy nie jest 100%-ową metodą diagnostyki insulinooporności. Pomaga całokształt obrazu klinicznego i np wskaźnik HOMA.