Wynik badania kwasu moczowego na poziomie 112 umol/l

Witam. mam pytanie mój wynik badania kwasu moczowego to112 umol/l czy to jest dobry wynik. Bardzo boli mnie poduszka pod palcami prawej stopy proszę mi powiedzieć jaka może być przyczyna tego bólu. Pozdrawiam Ilona

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik badania stężenia kwasu moczowego jest w normie. Przyczyn Pani dolegliwości może być wiele m. in. źle dopasowane obuwie, zniekształcenia kostne, obecność wyrośli kostnych, nieprawidłowy chód, obecność modzeli. Proszę udać się do lekarza prowadzącego, który po zbadaniu stóp wskaże dalsze postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne. Pozdrawiam.