Wynik badania LH, FSH i insuliny

Czy mogę prosić o interpretację wyników? Badanie wykonane w 3 dniu cyklu, rano i na czczo : LH 9.41 norma 2.4-12.6 FSH 6.74 norma 3.5-12.5 insulina 13.63 norma 2.6-24.9 glukoza w osoczu 98 norma 70-99

Dzień dobry,

Współczynnik HOMA-IR obliczony na podstawie wartości glukozy i insuliny na czczo wynosi 3,30 i świadczy o insulinooporności tkankowej. LH i FSH w normie.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz