Wynik badania mammografii 50-latki do analizy

odebrałam dzisiaj wynik mammografii proszę o interpretacje ,.,sutki w fazie inwolucji tłuszczowej z utkaniem gruczołowym w KGZ i okolicach zabrodawkowych. Nie widac podejrzanych zacienień i złosliwych mikrozwapnien. WPL w KDW łagodne zacienienie 12x7 mm.

Mammografia wskazuje na obecność łagodnego "guzka" w piersi - proponuję uzupełnić diagnostykę o USG, aby zdecydować, czy obserwować, czy wykonywać biopsję. Nawet w przypadkach zmian łagodnych lepiej być bardziej "agresywnym" jeśli chodzi o diagnostykę piersi.