Wynik badania markera CA-125 do analizy

Witam Ostatnio wykonałam oznaczenie markerów we krwi. Nie miałam żadnych dolegliwości ani problemów zdrowotnych. Badanie to wykonałam tak dla sprawdzenia, ponieważ była przeprowadzana taka akcja w moim mieście. Odebrałam wynik i co mnie nie pokoi: marker CA -125 Wynosi 40,9 przy normie 35. Pozostałe markery są w normie nawet przy dolnej granicy. Regularnie się badam zwłaszcza ginekologicznie. Czy tak niewielkie odchylenie jest znaczące? Czy mam powody do obaw? Coraz bardziej się niepokoje

Marker Ca-125 nie jest selektywnym markerem dla jednego rodzaju nowotworu , a nawet więcej: bywa podwyższony przy innych stanach organizmu (niekoniecznie) chorobach! Proszę udać się do lekarza rodzinnego , zż