Wynik badania metodą Holtera po zabiegu ablacji

Witam jestem po zabiegu ablacji, ostatnio zrobiłam kontrolne badanie metodą Holtera – 24h wynik to: Zespoły QRS–102655 Pobudzenia pojedyncze komorowe–98 Pobudzenia pojedyncze nadkomorowe–57 4,5% łącznego czasu zakwalifikowanego jako artefakty Średnie tętno–75 Minimalne tętno o 6:48–40 Maksymalne tętno o 8:35 –177 Najdłuższe RR o 6:48 – 1,54 Pauzy dłuższe niż 2,5 sek. – 0 Wszystko pozostałe – 0 Chciałam zapytać czy to dobry wynik i czy można uważać zabieg za skuteczny a mnie za osobę wyleczoną?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wydaje się być prawidłowy - zabieg był zatem skuteczny. Nie ma powodów do niepokoju. Sugeruję jednak, by była Pani pod stałą kontrolą specjalisty kardiologa.