Wynik badania moczu i krwi 22-letniej osoby do interpretacji

Witam, dzis odebrałam wyniki krwi i moczu, ale na wizyte do lekarza muszę czekać 3 tygodnie, wiec pytam tutaj. A wiec: % eozynocyty 5,3 (0,0-5,0), PCT 0,2%. PDW-SD 22,8 (46,0-59,0), PDW-CV - 22,8 (0,0-16,0), GLUKOZA 116,0 (50-110) mg/dl, MOCZNIK 12,0 (15-39) mg/dl, BUN-azot mocznikowy 5,6 (7,0-18,0) mg/dl. Przy reszcie badań wynik mieści się w normie, martwią mnie te odchylenia, czy to może być coś poważnego ?

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki badań należy zawsze oceniać w całości. Wynik procentowy eozynofilów nam nic nie mówi, konieczne jest poznanie wielkości bezwzględnej. Podwyższona glukoza wskazuje na możliwość występowania cukrzycy, należy wykonać test obciążenia glukozą. Co do obniżonego BUN może wskazywać na niewydolność wątroby, dietę niskobiałkową, niedożywienie, czy też nadmiar płynów w organizmie. Proponuję wykonać badania takie jak ASPAT, ALAT, GGTP, bilirubinę całkowitą.