Wynik badania moczu i oddawanie małe iloci moczu

Miesiąc temu zauważyłam że oddaję mało moczu. Kreatynina i potas wyszły dobre,USG też.Po ok. 2 tyg znowu zrobiłam kreatyninę i potas i się trochę podwyższyły (kreatynina z 0,62 do 0,80 a potas z 4,25 do 4,6).Nieprawidłowości z badania moczu to pojed. nablonki płaskie, liczne pasma śluzu i pojed. leukocyty. Ciężar 1020g/l ph 5,0. Mocz czasami jest bardzo ciemny jakby mocna herbata a od tygodnia mam czasami dziwne uczucie u dołu pleców, jakby chłodu. Lekarz mówi że to nic z nerkami ale ja się boję

Jan ZajÄc

Witam. Opisane przez Panią objawy mogą być niepokojące ale bez towarzyszących objawów (takich jak np. gorączka, bóle mięśniowe, osłabienie, ból w okolicy lędźwiowej) najprawdopodobniej nie są spowodowane chorobą. Może to być skutek, np. zbyt małej ilości przyjmowanych płynów, stosowania diety bogatobiałkowej (tzw. dieta Dukana). W razie wątpliwości oceniłbym jeszcze AST, ALT i CRP a przy utrzymywaniu się dolegliwości powtórzyłbym oznaczenie kreatyniny np. za miesiąc.