Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania moczu i oddawanie małe iloci moczu

Miesiąc temu zauważyłam że oddaję mało moczu. Kreatynina i potas wyszły dobre,USG też.Po ok. 2 tyg znowu zrobiłam kreatyninę i potas i się trochę podwyższyły (kreatynina z 0,62 do 0,80 a potas z 4,25 do 4,6).Nieprawidłowości z badania moczu to pojed. nablonki płaskie, liczne pasma śluzu i pojed. leukocyty. Ciężar 1020g/l ph 5,0. Mocz czasami jest bardzo ciemny jakby mocna herbata a od tygodnia mam czasami dziwne uczucie u dołu pleców, jakby chłodu. Lekarz mówi że to nic z nerkami ale ja się boję
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Jan ZajÄc
31 poziom zaufania

Witam. Opisane przez Panią objawy mogą być niepokojące ale bez towarzyszących objawów (takich jak np. gorączka, bóle mięśniowe, osłabienie, ból w okolicy lędźwiowej) najprawdopodobniej nie są spowodowane chorobą. Może to być skutek, np. zbyt małej ilości przyjmowanych płynów, stosowania diety bogatobiałkowej (tzw. dieta Dukana). W razie wątpliwości oceniłbym jeszcze AST, ALT i CRP a przy utrzymywaniu się dolegliwości powtórzyłbym oznaczenie kreatyniny np. za miesiąc.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy