Wynik badania moczu i oddawanie małe iloci moczu
Miesiąc temu zauważyłam że oddaję mało moczu. Kreatynina i potas wyszły dobre,USG też.Po ok. 2 tyg znowu zrobiłam kreatyninę i potas i się trochę podwyższyły (kreatynina z 0,62 do 0,80 a potas z 4,25 do 4,6).Nieprawidłowości z badania moczu to pojed. nablonki płaskie, liczne pasma śluzu i pojed. leukocyty. Ciężar 1020g/l ph 5,0. Mocz czasami jest bardzo ciemny jakby mocna herbata a od tygodnia mam czasami dziwne uczucie u dołu pleców, jakby chłodu. Lekarz mówi że to nic z nerkami ale ja się boję

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Jan ZajÄc
36 poziom zaufania
Witam. Opisane przez Panią objawy mogą być niepokojące ale bez towarzyszących objawów (takich jak np. gorączka, bóle mięśniowe, osłabienie, ból w okolicy lędźwiowej) najprawdopodobniej nie są spowodowane chorobą. Może to być skutek, np. zbyt małej ilości przyjmowanych płynów, stosowania diety bogatobiałkowej (tzw. dieta Dukana). W razie wątpliwości oceniłbym jeszcze AST, ALT i CRP a przy utrzymywaniu się dolegliwości powtórzyłbym oznaczenie kreatyniny np. za miesiąc.