Wynik badania morfologii 27-latki

Witam. Odebrałam dziś wyniki morfologii i poziom mojego RBC (zapisana norma 4,2 - 5,4) wynosi 3,91. Czy jest to powód aby się martwic? Pozostałe parametry są w normach, tylko MCV mam podwyższone o jeden i MCH o 0.8. Pozdrawiam Monika

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jest to najprawdopodobniej oznaka niewielkiej niedokrwistości. Proponuję konsultację ze swoim lekarzem rodzinnym.