Wynik badania mózgu u 6-miesięcznego niemowlęcia

Co oznacza taki wynik badania u 6 miesiecznego niemowlecia. Komory boczne asymetryczne, o glebokosci prawa 5,5mm, lewa 7mm. Sploty naczyniowkowe komor bocznych prawidlowe .Uwidocznione struktury mozgowia bez zmian ogniskowych. Przestrzenie plynowe przymozgowe obustronnie poszerzone po stronie prawej do ok 7,9mm po stronie lewej 6,7mm. Wskaznik Evansa 0,31.

Renata GrzechociĹska

Wynik badania powinien ocenić lekarz kierujący dziecko do badania, gdyż należy go skonfrontować z badaniem klinicznym.