Wynik badania TK mózgu u 66-letniego mężczyzny chorego na Alzheimera

pogłębione rowki korowe głownie w płatach czołowych i skroniowych oraz w móżdżku,bez cech istotnej progresji w poprzednim badaniu. Układ komorowy ustawiony pośrodkowo nieco szerszy wtórnie do zaników podkorowych.Na wysokości rogów i trzonów komór bocznych oraz centrum semiovale widoczne są obustronne bardzo drobne pojedyncze obszary hipodensyjne,zlokalizowane w istocie białej przykomorowo/większe po prawej stronie-wielkość do ok.3 mm/ Zmiany najpewniej o charakterze naczyniopochodnym,nieco większe niż poprzednio. Poza tym mózgowie bez ewidentnych zmian ogniskowych i cech patologicznych wzmocnienia kontarstowego na uzyskanych skanach. piramidy kości skroniowych prawidłowo poszerzone. drobne zwapnienia w sierpie mózgu i szyszynce. zgrubienia śluzówkowe w sitowiu. Mąż ma alzahaimera - czy w tym tk choroba się pogłebia. pozdrawiam danuta

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik nie wskazuje na bardzo istotne pogłębienie zmian w stosunku do badania poprzedniego.