Wynik badania MR a konieczność operacji

Witam proszę o opinię czy potrzebna w tym przypadku operacja?Rezonans kręgosłupa lędźwiowego:Na poziomie L5/S1 tyłno-pośrodkowe wypadanie jądra miażdżystego do kanału kręgowego na głębokość do6-7mm,z migracjądoogonową,uciskiem na worek oponowy oraz w przyleganiu i możliwym uciskiem na korzenie nerwówS1 na poziomie górnych części zachyłków bocznych,Sygnał korzeni nerwowych prawidłowy.Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego wynosi15-16mm.Wn.Wypadanie jądra miażdżystego na poz.L5/S1

Lek. Katarzyna Szymczak

O konieczności operacyjnego leczenia decyduje neurochirurg, biorąc pod uwagę całość: wynik badania oraz przebieg choroby, Pani objawy.
Pozdrawiam