Wynik badania MR kolana 20-latki do analizy
Badanie MR stawu kolanowego lewego wykonano w sekwencjach TSE obrazy PD T1 IT2 zależne, oraz w sekwencji z saturacją tłuszczu, projekcje strzałkowe, czołowe i poprzeczne. Badanie MR stawu kolanowego lewego wykazuje uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, w lokalizacji którego stwierdza się obszar podwyższonego sygnału, z pogrubieniem oraz zaburzoną architektoniką przebiegu znacznej ilości włókien więzadła,

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani,
Jeżeli przebyła Pani uraz kolana, w badaniu ortopedycznym kolano jest niestabilne a rezonans wykazuje uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego z ewentualna rekonstrukcja ACL. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu