Wynik badania MR kolana 47-letniej osoby do analizy

Prosze o interpretacje wyniku rezonansu kolana oraz tok dalszego leczenia. Wysięk. Niewielka osteofitoza krawędziowa. Rzepka nieco bocznie ustawiona, przyparta, ale bez cech uszkodzenia chrząstki, sklerotyzacja podchrzęstna rzepki. Róg tylny łąkotki przyśrodkowej przemieszczony nieco do tyłu i bocznie z przerwaniem ciągłości w strefie pośredniej ( w zakresie szpary stawu kolanowego ). Poza tym w zakresie struktur stawu kolanowego zmian nie wykazano.

Lek. Tomasz Budlewski

W zależności od występujących objawów być może konieczne będzie wykonanie artroskopii. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy.

Aleksander Ropielewski

Postępowanie zależne jest od nasienia objawów i Pani oczekiwań odnośnie dalszej sprawności kolana. Można ograniczyć się do fizyko- i fizjoterapii, orz rozważyć leczenie zabiegowe. Decyzję podejmie Pani wspólnie z ortopedą.