Wynik badania MR kręgosłupa 31-latka do analizy

witam chcialbym sie dowiedziec co oznacza opis rezonansu,opis: Zaznaczone lewowypukłe skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Odwodnienie krążków Th11- Th12, Th12- L1, L3- L4 i L4- L5. Wypuklina krążka L4- L5 uciska worek oponowy. Niewielka przepuklina krążka L5- S1 uciska worek oponowy, częściowo zwęża kanał nerwu po stronie lewej, ale ze względu na dobre warunki przestrzenne nie uciska na korzenie nerwów rdzeniowych. Zmiany zwyrodnieniowe obrazowanych kręgów.

Witam. Opis badania pokazuje zmiany dyskopatyczno - zwyrodnieniowe kręgosłupa, które mogą być odpowiedzialne za dolegliwości korzeniowe. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa rozwijają się zwykle w późniejszym wieku. Analiza wyniku ma sens w konfrontacji z Pana dolegliwościami. Wtedy można ustalić optymalny sposób postępowania, który jest zazwyczaj zachowawczy.