Wynik badania MR kręgosłupa 37-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację badania rezon magnet dolnej części kręgosłupa: niewielkie typy uwypukliny krążków L2/L3 i L3/L4, zę śladowym modelowaniem worka oponowego.Okrężna uwypuklina krążka L4/L5 modeluje worek oponowy i obustronnie redukuje światło otworów międzykręgowych.Pozostałe krążki międzykręgowe lędźwiowe o prawidłowym obrazie.Nie stwierdza się obecności zmian ogniskowych w stożku rdzenia ani w worku oponowym w zakresie badania.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na obecność przepuklin. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Na podstawie bezpośredniego badania lekarskiego będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Magdalena StusiĹska

Wypukliny krążków, zwłaszcza na poziomie L4/L5 mogą powodować ból pleców promieniujący do kończyn dolnych, mrowienia a nawet zaburzenia neurologiczne tego obszaru. Należy skonsultować wynik badania z neurologiem i rozpocząć rehabilitację.