Wynik badania MR kręgosłupa 38-letniej osoby do interpretacji
jak rozumieć wynik rezonansu magnetycznego???czy jest niepokojący?? W badaniu MR spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Trzony kręgów o prawidłowej wysokości naczynia wlk. 12 mmx9mm w trzonie C7. Dehydratacja krążków m-kręgowych. Na poziomie C4-C5 prawostronna ekstruzja krążka m-kręgowego wpuklona dokanałowo na głębokości 4,3 mm uciska prawostronnie worek oponowy wraz z rdzeniem kręgowym, stenoza kanału kręgowego wymiar kanału zredukowany do 5 mm. Morfologia rdzenia kręgowego w badanym odcink

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.