Wynik badania MR kręgosłupa 54-letniej osoby do analizy

Badanie MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa: Większa okrężna wypuklina pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego L2/L3, które modeluje brzuszną powierzchnię worka opony twardej oraz zwęża oba zachyłki kanału kręgowego z modelowaniem korzeni nerwowych. Na poziomach L3/L4 i L4/L5 centralne okrężne wypukliny krążków międzykręgowych modelują worek oponowy i zwężają zachyłki boczne z modelowaniem korzeni rdzeniowych oraz zwężają otwory międzykręgowe.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu lekarskim będzie można określić odpowiednie postępowanie. czy to rehabilitacyjne czy to chirurgiczne.