Wynik badania MR kręgosłupa piersiowego 53-letniej osoby do analizy

Wyniki z Badania MR kręgosłupa piersiowego wykonano w sekwencji SE w obrazach T1,T2- w zależnych płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych. Opis: Na poz Th8 w centralnym obszarze rdzenia kręgowego widoczne jest ok 11mm pasmo hiperintesynwego sygnału, wykazujące cechy typowe dla ogniska mielopatii- zmiana pozapalna? ognisko niedokrwienne? SM? To coś poważnego? Bardzo się denerwuje. Proszę o poradę.

Aleksander Ropielewski

Należy poszeżyć diagnostykę i skontaktować się z neurologiem. Na pewno nie można lekceważyć zmiany opisanej w badaniu.