Wynik badania MR lewego stawu kolanowego

Witam, dziś dostałem opis rezonansu. Napiszę dokładnie to, co tam zamieszczono i bardzo prosiłabym Pana o pomoc i wytłumaczenie mi co tam się dokładnie dzieje, jakie leczenie powinno być w tym przypadku, proszę o jakiekolwiek informacje i rady, ponieważ na wizytę u ortopedy muszę czekać jeszcze 3 miesiące... Opis: " W badaniu MR lewego stawu kolanowego widoczne drobne ogniska śródścięgnistego przebytego uszkodzenia troczka przyśrodkowego rzepki. Aparat wyprostny stawu kolanowego poza tym przedstawia się prawidłowo. Więzadła krzyżowe zmian nie wykazują. Pozostałe więzadła kolana również przedstawiają się prawidłowo. W zakresie trzonu oraz rogu tylnego MM widoczne horyzontalne, linijne ognisko wysokosygnałowe bez łączności z powierzchniami stawowymi - uszkodzenie stopnia II. Nie uwidoczniono innych ognisk zmienionego sygnału w zakresie łąkotek. Zmian w zakresie chrząstek stawowych nie uwidoczniono. Niewielkie zmiany przeciążeniowe w zakresie warstwy kostnej podchrzęstnej plateau kłykcia przyśrodkowego piszczeli. Poj. bardzo drobne nadżerki kostne w miejscu przyczepu piszczelowego pęczka tylnego ACL. Poza tym sygnał struktur kostnych odpowiedni do wieku." Z góry dziękuję za pomoc.

Oczywiście bez bezpośredniego badania i wywiadu (przedstawienie wszystkich dolegliwości obecnych i w przeszłości, historii choroby) trudno mi wskazywać na odpowiednie postępowanie czy to diagnostyczne czy też lecznicze. Na pewno trzeba z tym wynikiem udać się bezpośrednio do ortopedy, który całościowo spojrzy na problem i zaleci indywidualny, odpowiedni co do Pana sposób postępowania. W badaniu MR lewego stawu kolanowego widoczne drobne ogniska śródścięgnistego przebytego uszkodzenia troczka przyśrodkowego rzepki. - to niewielkie zmiany typu pourazowego w zakresie włókien ścięgnistych mięśnia czworogłowego uda przyczepiające się do rzepki stawu kolanowego raczej o nieistotnym znaczeniu; Aparat wyprostny stawu kolanowego poza tym przedstawia się prawidłowo. Więzadła krzyżowe zmian nie wykazują. Pozostałe więzadła kolana również przedstawiają się prawidłowo. - w uwidocznionych powyżej częściach stawu kolanowego bez odchyleń od normy; W zakresie trzonu oraz rogu tylnego MM widoczne horyzontalne, linijne ognisko wysokosygnałowe bez łączności z powierzchniami stawowymi - uszkodzenie stopnia II. - w zakresie łąkotki przyśrodkowej niewielkie uszkodzenie II stopnia w skali IV stopniowej, nie wchodzące w zakres powierzchni stawowej, taki stan nie wymaga leczenia operacyjnego; Nie uwidoczniono innych ognisk zmienionego sygnału w zakresie łąkotek. Zmian w zakresie chrząstek stawowych nie uwidoczniono. - w uwidocznionych powyżej częściach stawu kolanowego bez odchyleń od normy; Niewielkie zmiany przeciążeniowe w zakresie warstwy kostnej podchrzęstnej plateau kłykcia przyśrodkowego piszczeli. - niewielkie bardzo zmiany typu przeciążenia powierzchownego w zakresie kłykcia przyśrodkowego piszczeli, mało istotne klinicznie; Poj. bardzo drobne nadżerki kostne w miejscu przyczepu piszczelowego pęczka tylnego ACL. Poza tym sygnał struktur kostnych odpowiedni do wieku. - minimalne uszkodzenia typu nadżerkowego w miejscu przyczepu więzadła krzyżowego przedniego, nie wymagające leczenia operacyjnego, mało istotne klinicznie; Wszystkie zmiany raczej nie wymagają interwencji zabiegowej. Wskazane leczenie zachowawcze, czyli leki podawane miejscowo dostawowo, ogólnie oraz fizjoterapia i rehabilitacja. O wszystkim powinien zadecydować ortopeda po całościowej analizie.