Wynik badania MR półkuli mózgu

W wyniku badania MR wyszło mi że mam cztery niewielkie ogniska T-2 hiperintensywne położone w istocie białej lewej półkuli mózgu. Co to oznacza?

Witam serdecznie,

Należałoby przedstawić cały opis badania aby cokolwiek móc powiedzieć. Wskazana jest u Pani wizyta u lekarza neurologa celem konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

Nie diagnozuje i nie leczy się wyniku badania a pacjenta.
Badanie MRI jest jedynie jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badane ma ograniczoną wartość diagnostyczną.

W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.