Wynik badania MR półkuli mózgu
W wyniku badania MR wyszło mi że mam cztery niewielkie ogniska T-2 hiperintensywne położone w istocie białej lewej półkuli mózgu. Co to oznacza?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym
Witam serdecznie,
Należałoby przedstawić cały opis badania aby cokolwiek móc powiedzieć. Wskazana jest u Pani wizyta u lekarza neurologa celem konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.
Nie diagnozuje i nie leczy się wyniku badania a pacjenta.
Badanie MRI jest jedynie jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badane ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.