Wynik badania MR przysadki mózgowej 35-latki do analizy

Witam, Odebrałam wynik rezonansu przysadki. Wszystko Ok ...ale niepokoi mnie jedna rzecz: Przedni płat nieco niejednorodny, bez ewidentnych ognisk hypointensywnych po podaniu środka kontrastowego. Czy to coś złego? Dodam,że mam zaburzenia miesiączkowania, niskie wartości FSH i LH obraz jajników przemiawiający za PCO. Pozdr.

Dzień dobry,

Czy wartości LH i FSH są w dolnej normie, czy poniżej normy? Jakie jest stężenie estradiolu? Warto dodatkowo oznaczyć pozostałe hormony przysadki celem jej oceny hormonalnej. Precyzyjniej można by było określić które, po zbadaniu Pani i zebraniu wywiadu, Z uwagi na zaburzenia miesiączkowania proszę na pewno oznaczyć jeszcze stężenie prolaktyny. Jeśli ma Pani problem z przyrostem masy ciała i kliniczne cechy (być może łagodne) zesołu cushinga, skłonność do niskich wartości potasu we krwi, to warto dodatkowo oznaczyć stężenie ACTH i kortyzolu.Z uwagi na zespół PCO proszę oznaczyć sobie stężenie androgenów, a w razie potrzeby oczywiście można dobrać odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Deracz