Wynik badania MR stawu barkowo-obojczykowego i krzyżowo-biodrowego

Jak mam rozumiec wynik badania MR Slad plynu w stawie barkowo-obojczykowym lewym, plyn w kaletce podkurczej obustronnie , slad plynu w stawie krzyzowo-biodrowym.

Przyczyna-powinno się zrobić USG stawu.Płyn świadczy o stanie zapalnym.Na podstawie wywiadu można ustalić ew przyczynę(za mało Pan napisał) Trzeba właczyć leki niesterydowe przeciwzapalne,ograniczyć ruchomość stawu na jakiś czas.