Wynik badania MR stawu kolanowego a możliwości leczenia
Posiadam wynik badania MR staw Kolanowy prawy. W wyniku stwierdzono wielokomorową torbiel łąkotki przyśrodkowej w odcinku tlno-bocznym o w30x20x8mm, łąkotka przyśrodkowa pęknienta w zakresie rogu tylniego-skośne pęknięcie obejmuje ścianę dolną. Łąkotka boczna bez pęknięcia. Uszkodzenie chrząstki kłkcia bocznego kości piszczelowej w stopniu-3 widoczne niejednorodny sygnał. Pogrubienie fałdu przyśrodkowemu. Proszę o opis możliwości leczenia. Metodami naturalnymi bądź w ostateczności m.operacyjnymi

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Sugerując się wynikiem badania rezonansu magnetcznego bezwzględnie wymaga Pan artroskopii stawu kolanowego. Oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji powinien być Pan zbadany przez ortopedę jednak wynik nie pozostawia wiele wątpliwości.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu