Wynik badania MRI głowy 42-latka

Witam mam 42 lata.W badaniu MRI głowy z kontrastem sprzed 3 miesięcy znaleziono drobne,rozsiane ogniska hiperintensywne określone jako naczyniopochodne i obszary leukoarajozy. Badanie PMR wszystkie wyniki dobre,prążków brak,igg w normie.Badanie neurologiczne i okulistyczne ok.ubytków brak.Kontrolne badanie MRI po 3 miesiącach z kontrastem ilość i wielkość zmian nie uległa zmianie.Otyłość,ciężka astma,cholesterol.Czy mogę przestać myśleć o SM?Radiolodzy twierdzą,ze zmiany nie są typowe dla SM.

Witam,

A czy pojawiają się u Pana objawy ze strony różnych układów np. zaburzenia widzenia, problemy z mięśniami? Czasami warto poobserwować swój organizm i zobaczyć jakie wysyła sygnały.

Spokojnie, to zbyt mało aby rozpoznawać SM, konieczne jest pełne i dokładne zbadanie neurologa, opis w NMR sugeruje chorobę drobnych naczyń , tu mają zastosowanie kierunkowe suplementy , prosze o kontakt : bajko1@wp.pl