Mężczyzna , 41 lat Witam mam 42 lata.W badaniu MRI głowy z kontrastem sprzed 3 miesięcy znaleziono drobne,rozsiane ogniska hiperintensywne określone jako naczyniopochodne i obszary leukoarajozy. Badanie PMR wszystkie wyniki dobre,prążków brak,igg w normie.Badanie neurologiczne i okulistyczne ok.ubytków brak.Kontrolne badanie MRI po 3 miesiącach z kontrastem ilość i wielkość zmian nie uległa zmianie.Otyłość,ciężka astma,cholesterol.Czy mogę przestać myśleć o SM?Radiolodzy twierdzą,ze zmiany nie są typowe dla SM.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Jerzy Bajko 93
Lek. Jerzy Bajko Neurolog, Szczecin 93 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Spokojnie, to zbyt mało aby rozpoznawać SM, konieczne jest pełne i dokładne zbadanie neurologa, opis w NMR sugeruje chorobę drobnych naczyń , tu mają zastosowanie kierunkowe suplementy , prosze o kontakt : bajko1@wp.pl

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: