Wynik badania MRI i torbiel szyszynki
Wizytę u neurologa mam za miesiąc, co oznacza wynik badania MRI: Wielokomorowa torbiel szyszynki wym 9x7x10mm zbacza na lewą stronę Zbiorniki nadsiodłowe wpuklają się w obręb siodła tureckiego w którego dna widoczny rąbek miąższu przysadki grubości 2mm-obraz częściowo pustego siodła Wydatniejsze spływy żylne powierzchowne z podstawy prawego płata skroniowego oraz prawej strony namiotu i prawej półkuli móżdżku uchodzące do prawej zatoki poprzecznej(wariant) Reszta w porządku. Dziękuję za odpowie

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Agresja u dzieci autystycznych
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.
Witam serdecznie,
Badanie MRI zobrazowało torbiel szyszynki czyli przestrzeń wypełnioną płynem albo treścią galaretowatą Sugeruję udać się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie lub neurologa celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.