Wynik badania MRI kręgosłupa a leczenie

Witam mam wynik badania mri kręgołupa : Spłycona lordoza lędzwiowa. Obniżenie wysokości i sygnału krążków m-k na poziomwach l3-l4 l4-l5 l5-s1. Pojedyńcze guzki chmorla w trzonach l3 i l4. Na poziomie l3-l4 centralne dokanałowe uwypuklenie krążka mk bec cech stenozy. Na poziomie l4-l5, l5-si centralna przepuklina krązka m-k modeluje przednią powierzchnię worka oponowego. Stożek rdzenia kręgowego bez mian ogniskowch. Do jakiego lekarza udać się z wynikiem ? Czy da się to wyleczyć bez operacji ?

Ma Pan objawy wygórowanego napięcia mięśni przykręgosłupowych. Proszę skonsultować się z doświadczonym fizjoterapeutą, który poprowadzi Pana terapię. Powinien Pan też zmienić tryb życia na bardziej aktywny (spokojne spacery).
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki