Mężczyzna , 28 lat Witam mam wynik badania mri kręgołupa : Spłycona lordoza lędzwiowa. Obniżenie wysokości i sygnału krążków m-k na poziomwach l3-l4 l4-l5 l5-s1. Pojedyńcze guzki chmorla w trzonach l3 i l4. Na poziomie l3-l4 centralne dokanałowe uwypuklenie krążka mk bec cech stenozy. Na poziomie l4-l5, l5-si centralna przepuklina krązka m-k modeluje przednią powierzchnię worka oponowego. Stożek rdzenia kręgowego bez mian ogniskowch. Do jakiego lekarza udać się z wynikiem ? Czy da się to wyleczyć bez operacji ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Ma Pan objawy wygórowanego napięcia mięśni przykręgosłupowych. Proszę skonsultować się z doświadczonym fizjoterapeutą, który poprowadzi Pana terapię. Powinien Pan też zmienić tryb życia na bardziej aktywny (spokojne spacery).
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Lordoza – Lordoza jest to zgięcie kręgosłupa ku przodowi w płaszczyźnie strzałkowej. Prawidłowo kręgosłup dorosłego człowieka tworzy 3 krzywizny: lordozę szyjną, kyfozę piersiową, lordozę lędźwiową (niektórzy autorzy wyróżniają jeszcze kyfozę krzyżową). Wspólnie krzywizny kręgosłupa pozwalają znosić duże obciążenia i utrzymywać prawidłową postawę ciała.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Lordoza

Lordoza lędźwiowa - przyczyny, objawy, leczenie

Lordoza lędźwiowa (hiperlordoza) jest to wada postawy, która polega na nadmiernym wyginaniu się kręgosłupa do przodu. Powoduje zaburzenia proporcji sylwetki ale też może prowadzić do bólów kręgosłupa czy artretyzmu. Dlaczego tworzy się lordoza i jakie...