Wynik badania na boreliozę a choroba Hashimoto i niedoczynność tarczycy

Kilka lat wstecz miałam styczność z kleszcze, bez rumienia .Robiłam wyniki po jakimś czasie, wynik graniczny w klasie IgG - Western Blot - p 25 silne wybarwienie.Przeszłam leczenie 20-dniowe antybiotykiem, po czym wykonałam test na boreliozę IgG -wynik 32.59 a Western Blot IgG - 25 silne wybarwienie i p39 słabe wybarwienie.Mam chorobę Hashimoto i niedoczynność tarczycy. Czy jest jakieś powiązanie , czy to wskazuje na boreliozę?

W przypadku boreliozy 'swieta' zasada IgG stara infekcja a IgM świeża infekcja nie ma zastosowania. Przewlekla borelioza może wywoływać autoimmunizacje organizmu i iśćw parze z chorobami autoimmunizujacymi. Np z ch. Hashimoto (ale tez z RZS. Toczen. SM).