Wynik badania na CRP

Mam pytanie odnosnie wyniku badania na CRP. W zakresie referencyjnym nie podano wartosci minimalnej, jedynie maxymalna rowna 6. Wynik: ujemny. Czy to jakis blad jest? Czy w wyniku nie powinno byc podane minimalnej oraz maksymalnej wartosci a takze wartosc jaka wystepuje u mnie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma dolnej granicy normy - CRP jest markerem stanu zapalnego. Gdy go nie ma, to CRP jest ujemne. To też przedstawia Pani wynik badania. Innymi słowy CRP wynosi zero.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Szanowna Pani, wyniki krwi nie odbiegają od normy - nie musi Pan koniecznie kosultować z lekarzem.
Pozdrawiam, dr n. med. Wojciech Kawiorski, chirurg ogólny, chirurg gastroenterologiczny, chirurg onkolog i proktolog,