Wynik badania na cytomegalię u 4-miesięcznego dziecka

Dzień dobry, proszę o interpretację wyników mojej 4 miesięcznej córki. żaczne od tego iż robiłam badanie na cytomegalię przed ciąża i wyszło iż przechodziłam ja. przed ciążą IgG (+) IgM (-)Urodziła się w 36 tyg ciazy, w spiztalu wynik CMV 12.10 IgG 139,400u/ml IgM 0,100. Kolejne badanie 17.09 IgG 69,870 IgM 0,225, nastepne 30.10 IgG 40,120 IgM 0,604. Wynika z tego ze IgG spada ale nie wiem czemu IgM rośnie. Czy może byc chora na cytomegalię? proszę o odpowiedź. z gory dziękuje Mama Hani

Przeciwciała IgG przechodzą z matki na dziecko przez łożysko, stąd u dziecka dodatnie IgG. Przeciwciała te spadają gdyż dziecko nie jest zakażone i nie wytwarza samoistnie przeciwciał. Przeciwciała IgM sa ujemne. W razie wątpliwości może Pani u dziecka oznaczyć CMV DNA.
Z wynikami proszę udać się na wizytę do pediatry.
Do rozważenia badanie audiometryczne, okulistyczne, usg przezciemiączkowe.
KG