Wynik badania na Helicobacter pylori a konieczność gastroskopii

Witam,robiłam badania na helikobacter pyroli i normą jest 16 a mi wyszły 105 to już moje 3 badania na te bakterie i zawsze jest takie wysokie.Lekarz rodzinny powiedział że muszę iść do gastrologa i że będę miała robioną gastroskopie.Czy jest inny sposób badania zamiast gastroskopii której się panicznie boje a który jest często stosowany na wykrycie wrzodów czy innych chorób spowodowanych tymi właśnie bakteriami?i czy po pójściu do gastrologa konieczne będzie gastroskopia?Z góry dziękuje za odp

Witam serdecznie. Można zastosować leczenie empiryczne, jedna nie zawsze jest ono skuteczne. Proszę pamiętać, że w trakcie badania można wykryć i ocenić zmiany dokładnie .