Wynik badania na toksoplazmozę gondii w 8 tygodniu ciąży

witam. Jestem w 8 tygodniu ciąży. Odebrałam dziś wyniki badań zlecone przez mojego lekarza ginekologa. I co mnie zdenerwowało to wynik. A więc : TOXOPLAZMA GONDII (ICD-9: X41) cokolwiek to znaczy.... Przeciwciała w kl. IgG 9,80 IU/ml Proszę mi pomóc. I określić czy to jest wynik ujemny, wątpliwy, dodatni. Bardzo sie tym denerwuje. Co gorsza wyczytałam na ,,jakimś,, forum że jestem zarażona tą chorobą :/ bardzo proszę o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę przytoczyć podane na wyniku normy. Różne laboratoria stosują odmienne metody oznaczania przeciwciał, a co za tym idzie mają różne normy na podstawie których możliwa jest interpretacja wyników.