Wynik badania na toksoplazmozę w 17 tygodniu ciąży

Witam.Jestem w 17tyogdniu ciąży i robiłam wyniki a toxoplazmozę ale za bardzo nie umiem ich rozczytać bo robiłam je w UK. Czy mogła bym prosić o pomoc w ich odczytaniu.Jest to moja pierwsza ciąża.Joanna Wynik; Ac d'isotype IgG 1177 UI/ml Ac d'isotype IgM

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie załączyła Pani wyniku przeciwciał w klasie IgM.
Bez nich nie jest możliwa pełna interpretacja.
Na podstawie faktu, iż przeciwciała w klasie IgG są w dużym mianie dodatnie, można jedynie stwierdzić że doszło do zakażenia - nie wiadomo jednak czy jest to zakażenie świeże czy przebyte w przeszłości.
Nie ulega jednak wątpliwości, że badania powinny zostać powtórzone za około 2-3 tygodnie, aby sprawdzić czy poziom przeciwciał IgM uległ zmianie. Na tej podstawie zapadanie ewentualna decyzja o wdrożeniu leczenia.