Wynik badania na toksoplazmozę w ciąży

odebrałam wyniki jestem w ciąży .Wyniki toxoplazma gondi igG x41 pisze obecne 23,00iu/ml boje się jestem chora
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety sam wynik przeciwciał IgG nic nie wnosi. Aby mówić o chorobie w danej chwili lub ją wykluczać należy podać także wynik IgM. Wartość IgG jaką Pani przedstawiał może świadczyć zarówno o przebytym jak i obecnym zakażeniu.