Wynik badania nasienia 34-latka do analizy

Witam,Proszę o interpretacje.Badanie nasienia rozszerz.: kosystencja płyn lepkosć < 1 objętosć ejakulatu 2,6 ph 7,7 liczba plemników 48 ilosc plemników prawidłowych 3 (L) ruch postępowy 42 - szybki postępowy 36 ruch oscylujący 5 plemniki patologiczne 97 (H) -patologia główki 97 -patologia wstawiki 29 -patologia witki 9 -plemniki niedojrzałe 0 aglutynacja 0 komórki okrągłe 0,3 liczba leukocytów 0,1 liczba komórek spermatogenezy 0,1 Viability(plemniki żywe) 65 Host 67

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza urologa/androloga, lud do lekarza zlecającego powyższe badania. Ilość i objętość nasienia są ok, także ruchliwość ale niestety jest zbyt mała ilość prawidłowych plemników. Należy tutaj także przeanalizować czy wszystko zostało prawidłowo przeprowadzone i jaka była wstrzmięźliwość płciowa.