Wynik badania nasienia a planowanie ciąży

witam mies temu robilem badanie nasienia i wyszly mi wyniki objetosc 4.5 ml barwa szara ph 7,4 liczba plemnikow w 1ml / 34mln/ml ruchliwosc 30% w ruchu prawidlowym 10% w nieprawidlowym 20% nieruchome 70% . Czy przy tych warunkach moja zona moze zajsc w ciaze jesli nie to w jaki sposob mozna poprawic jakosc i ruchliwosc nasienia . Bardzo prosze o rade

Witam,
w opisanym badaniu nieco nieprawidłowym parametrem jest ruchliwość Pańskich plemników. Jednak nie powinno to stanowić problemu z zapłodnieniem komórki jajowej.
Upośledzenie ruchliwości być może wynika z toczącej się infekcji.

Pozdrawiam