Wynik badania nasienia i ilość prawidłowych plemników

Witam. Mój mąż ma wyniki badania nasienia: ocena koncentracji koncentracja-84,0 x10 do potęgi 6 całkowita liczba w ejakulacie 252,1x10 do potęgi 6, czy to nie za dużo ma plemników? dodam ze wykryto mu z tej liczby tylko 2 % prawidłowych plemników. Czy dobrze myslę że skoro ma tak dużo plemników to dużo jest prawidłowych pomimo tego ze normą jest 4 % procent? a on am 2%?

Lek. Tomasz Budlewski

Powinno być mimo wszytsko >4%, prosze pokazać wynik lekarzowi zlecającemu badanie.