Wynik badania nasienia i starania się o dziecko

witam. bardzo proszę o interpretację moich wyników. staramy się juz 2lata. licz.dni ostatniej ejakulacji 6dni , upłynnienie 30min , objętość 3ml , ph 8,2, barwa i lepkość prawidłowa.koncentracja plemników 26mln/ml, całkowita liczbą plemników w ejakulacie 78mln . ruch postępowy 21 % mln/ejakulacja 16,4 , ruch całkowity %28 mln/ejak.22 , brak ruchu 71. zywotność % 42, mln/ejak38 , plemniki o prawidłowej budowie % 2 mln /ejak 1.56 , koncentracja komórek okrągłych 9,62 mln/ml.bar.proszę o odpowiedź

Witam, Szanowni Państwo, interpretacja wyników takiego badania należy do Pracowni, która przeprowadzała badanie. Obok każdej wartości badania jest norma (zakres referencyjny) właściwy dla każdej pracowni. Poważna pracownia określa ponadto wnioski płynące z badania. Interpretacja należy również do LEKARZA, KIERUJĄCEGO NA BADANIE, a nie do przypadkowego "internetowego doradcy". Nie przypuszczam, żebyście Państwo nie wierzyli swemu lekarzowi a opierali sie na mojej opinii - lekarza, który Państwa nie zna..
Pozdrawiam RH