Wynik badania OB u 27-latki

Witam, mam 27 lat, jestem kobietą (waga 47 kg przy wzroście 162). Moje OB wynosi 4, proszę o interpretację. Z góry dziękuję za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

OB jest bardzo mało specyficznym parametrem, który ma znaczenie uzupełniające diagnostykę lub też sugeruje w jakim kierunku ją rozszerzyć. Sam wynik OB bez dodatkowych wyników lub informacji o stanie klinicznym jest bardzo mało miarodajny i nie ma sensu opierać na jego podstawie rozpoznania czy choćby sugerować możliwe rozpoznanie.