Wynik badania obrazowego i skolioza a ćwiczenia

Witam serdecznie Mam wynik badania obrazowego Duza skolioza prawo wypukła pogranicza piersiowo-lędżwiowego na skutek wady rozwojowej .W odcinku Th9obecnie 3? półkręgi.Th8 z niespokojnym łukiem. w tej sytuacji jestem nie spokojna , i co mam robić zanim pójdę do specjalisty / styczen 2016 , wizyta dopiero / Jakie powinnam wykonywać ćwiczenia ? Obecnie biegam , ćwiczę na siłowni ,jestem uzależniona od sportu .Co Pan doktor w tej sytuacji profilaktycznie udzieli mi porad .Mam 26 lat

Aleksander Ropielewski

Jeżeli wykonywanie dotychczasowych ćwiczeń nie powoduje dolegliwości bólowych to prosze kontynuować uprawianie sportu. Warto natomiast (jeżeli nie chce Pani czekać do stycznia) zgłosić się we wcześniejszym terminie do fizjoterapeuty, który zaprezentuje Pani stosowne do skrzywienia ćwiczenia rehabilitacyjne (przez internet nie jest możliwe opisanie i skontrolowanie poprawności wykonywania takich ćwiczeń).