Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania obrazowego jąder 20-latka do analizy

Dzień dobry, otrzymałem wyniki badań w związku z tym mam pytania : Jądra oba homogenne, żylak prawego powrózka nasiennego o śr. 2.3mm, lewego żylaki pakiet o śr. 13.6mm, w obu brak fali zwrotnej podczas próby Valsalvy. Chciałbym zapytać, który to stopień żylaków? widoczne są gołym okiem kiedy jądra są luźne, lewe zdecydowanie większe od prawego. Drugie pytanie odnośnie płodności : czy przy tym stopniu żylaków płodność jest mniejsza?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
79 poziom zaufania

Z Pańskiego opisu wynika, że jest to III stopień żylaków powrózka nasiennego. Odnośnie upośledzenia płodności konieczne jest wykonanie badań nasienia.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety