Wynik badania obrazowego jamy brzusznej 64-letniej osoby do analizy

wątroba powiększona do 170mm w prawej MCL,stłuszczeniowa bez zmian ogniskowych,pęcherzyk cienkościenny,bez złogów,zagięty,trzustka niepowiększona,jednorodna,hyperechogeniczna,śledziona niepowiększona,jednorodna,obie nerki wielkość i położenie prawidłowe,bez złogów,torbiel złożona nerki prawej 39x62mm,odcinkowe pogrubienie warstwy korowej nerki prawej do 33mm na długości 33mm miąższ w tym miejscu niejednorodny-przerost kolumny nerkowej?Tu?Torbiel korowa nerki lewej średnicy 33mm,aorta miażdżycowa

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania objawów, wykonania badania lekarskiego ciężko jest odnieść się do wyników. Na pewno konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.