Wynik badania obrazowego klatki piersiowej 62-letniej osoby do analizy

Dzień dobry odebrałem wyniki badania obrazowe klatki piersiowej. Pola płucne o znacznie wzmożonym rysunku naczyniowym okołownękowego z drobnymi zmianami włóknistymi u podstawy płuca lewego.Sylwetka serca niepowiększona. Blaszki miażdżycowe w łuku aorty. Czy to jest coś poważnego, i jaki powinienem prowadzić tryb życia jakie zalecenia? Mam 62 lata 98kg 178 cm wzrostu.

Aleksander Ropielewski

Bez oceny badania RTG i badania klinicznego trudno jest mi stwierdzić to jednoznacznie, jednak wzmożony rysunek naczyniowy często towarzysyz infekcjom i stanom zapalnym dróg oddechowych. Opisane włóknienia mogą być pozostałością po przebytych chorobach. Z Pańskich danych biometrycznych sugeruję redukcje masy ciała poprzez regularne uprawianie aktywności fizycznej (minimum 3,5h tygodniowo ) oraz sosowanie diety w celu redukcji masy ciała.