Wynik badania obrazowego kończyny górnej 55-letniej osoby do analizy

USG ścięgno m. podłopatk. zn. niejednorodne, pogrubiałe odcinkowo do ok. 6 mm- cechy uszk. Ścięgno m. nadgrzeb. o obniżonej nieco niejednorodnej echogeniczności, ścieńczałe – cechy uszk. MRI uszk. pierścienia rotatorów z objęciem poziomu przerwy rotatorów, tendinopatię i zmiany zapalne kaletki podbarkowo - podnaramiennej. Nieduże zmiany zwyrod. stawu AC. Duży chrzęstniak w środku kości ram. pr. Tłuszczak na prawym przedramieniu. W jakim stopniu upośledzona jest funkcja takiej kończyny g.p.?
KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Stopień upośledzenia w danym momencie zależy od stanu klinicznego. Na pewno staw ramienny jest uszkodzony i wymaga odpowiedniej rehabilitacji pod okiem fizjoterapeuty. Zmiany opisane w badaniu mogą się wygoić i możliwy jest powrót do pełnej sprawności. Należy jednak mieć świadomość, że po wygojeniu mięśnie stożka rotatorów nie będą już tak elastyczne i mocne jak wcześniej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty