Wynik badania obrazowego kręgosłupa 54-latki do analizy

Witam, chcialabym sie dowiedziec co oznacza ponizszy tekst :) "Zniesienie fizjologicznej lordozy z tendencja do kyfotycznego ustawienia kregoslupa. Zaostrzenia i drobne osteofity na krawedziach trzonow" Z gory dziekuje :)

Kręgosłup nie jest prosty jak kij od szczotki ale posiada fizjologiczne krzywizny. W odcinku szyjnym i lędźwiowym łukiem wygięty jest do przodu i to nazywa się lordozą.
U Pani kręgosłup traci swoje wygięcie prostuje się a nawet ma tendencję do wygięcia w drugą stronę.
Powoduje to nieprawidłowe współdziałanie struktur kręgosłupa.