Kobieta , 28 lat Witam czy opiswymaga kolejnej operacji?: Znacząca lewostronna skolioza z rotacją kręgów, stan po stabilizacji kr.L4-L5 Niewielkiego stopnia uogólnione wypukliny tarcz mkL4-L5 I L5-S1 spłycające otwory mk. Symetryczny przerost ww. żółtych na poz. L4-L5 L3-L4 nieznacznie modeluje worek oponowy Pojedyńcze przepukliny dotrzonowe. Stożek normosygnałowy. i drugie EMG: Stwierdzono zmniejsz. frekw. fali F we włók. ruchow. pr. nerwu strzałk. co może świadczyć o uszkodzeniu nerwu w osobnym odc.- korzeń?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Tomasz Stawski 84
Lek. Tomasz Stawski Chirurg, Jaworzno 84 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Niestety, ale zmiany w zakresie odcinka lędźwiowego kręgosłupa są znacznie nasilone i w połączeniu z objawami, dolegliwościami tego stanu może to wymagać leczenia operacyjnego. Najlepiej, żeby decyzję w sprawie dalszego postępowania powinien podjąć chirurg, który wcześniej Panią operował.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • EMGEMG (badanie elektromiograficzne) opiera się na rejestracji czynności elektrycznej mięśni. Czynność ta jest wynikiem zdolności wybiórczego przenikania jonów sodu i potasu przez błonę komórki mięśniowej w trakcie jej pobudzenia przez impuls nerwowy.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: