Wynik badania obrazowego kręgosłupa a zabieg operacyjny

Witam czy opiswymaga kolejnej operacji?: Znacząca lewostronna skolioza z rotacją kręgów, stan po stabilizacji kr.L4-L5 Niewielkiego stopnia uogólnione wypukliny tarcz mkL4-L5 I L5-S1 spłycające otwory mk. Symetryczny przerost ww. żółtych na poz. L4-L5 L3-L4 nieznacznie modeluje worek oponowy Pojedyńcze przepukliny dotrzonowe. Stożek normosygnałowy. i drugie EMG: Stwierdzono zmniejsz. frekw. fali F we włók. ruchow. pr. nerwu strzałk. co może świadczyć o uszkodzeniu nerwu w osobnym odc.- korzeń?

Niestety, ale zmiany w zakresie odcinka lędźwiowego kręgosłupa są znacznie nasilone i w połączeniu z objawami, dolegliwościami tego stanu może to wymagać leczenia operacyjnego. Najlepiej, żeby decyzję w sprawie dalszego postępowania powinien podjąć chirurg, który wcześniej Panią operował.